•  
    • Fenomena – A Világ, ahogy mi látjuk.
    • Fenomena – Mert Te is egy jelenség vagy.
    • Fenomena – Egyedi, mint mi, nõk, mindannyian
    • Fenomena – Nõiesen okos, okosan nõies
728 x 90

A szeretet, (ön)bizalom, és tisztaság

S ha magunkat nem szeretjük, akkor mást se fogunk. Ha önmagunk felé szeretet van, akkor ezt kitükröződve mások is fogják érezni. 

A szeretet, (ön)bizalom, és tisztaság

1 A szeretet

A szeretet, EGY olyan érzés, energia, minőség, amit mindenki érezhet, de néha a legfontosabb pillanatokban elfelejtjük „alkalmazni”. A szeretet az, amikor örülünk valakinek. A szeretet során a másiknak valamiképpen adunk valamit, lelki értelemben, abból, ami nekünk van. Ez a ’lehozom a csillagokat az égről’ állapota, jelentése az univerzum minden részét, (beleértve a tárgyakat is ) odaadnám neki. S mint tudjuk van egy központi nap csillag, ami maga Isten mag(j)a, középpontja, szíve. S ha ezt az isteni mindent odaadnám neki, akkor az fejezhetné ki, mennyire szeretem. A szeretet alapja az elfogadás.

A szeretet azt is kifejezi, hogy a hiánya esetén nagy űr, „lyuk” lenne. Ám a szeretet igaz(i) kifejezéséhez önmagunkon belül kel rendet rakni, mert a szeretet minőségnek (abban, hogy a másiknak küldöm), előbb magunkon, lelkünk „mély” igaz „redőin” valamint az ego vastag páncélján kell átjutnunk. S ha magunkat nem szeretjük, akkor mást se fogunk. Ha önmagunk felé szeretet van, akkor ezt kitükröződve mások is fogják érezni. S itt már nem lesz kiválasztott szeretet, hogy téged szeretlek, de őt nem, hisz a lelkünk teljes egészén „átfolyó” szeretet minden részünket érinti, s így a világ minden részét (kívül is) elérheti a minőség. 

2 (ön)bizalom

A szeretethez hasonlóan a belső bizalmunkat szükséges megszerezni először ahhoz, hogy kifelé a világban is találjunk hozzá társakat, akikben megbízunk. Akár lélekben közeli személyről, akár egy távolabbi ember is az, akit megbízunk valamivel (víz vezetékszerelő), akivel kapcsolatba kerülünk, belül tudnunk kell azt, hogy ez az ember olyan, aki jót hoz az életembe. S ebben a MAG(já)nak jóságáról, belső jó szándékunkról, kell meggyőződnünk. hisz a vonzás törvénye alapján a mindenség minősége vonz minőséget. Tehát, csak olyant vonzhatunk be, amilyenek mi is vagyunk. Ha megbízhatóak vagyunk, magunkban bízunk, és azokban, akikkel dolgunk van, akkor olyanok érkeznek, akik megbízhatóak. Vagyis a bizalmat, amit mi magunk magunkban magasra helyeztünk el, vagyis megbízunk magunkban teljesen, ezt másoknál is oda tudjuk adni. Hisz tárgyi értelemben példálózva amikor másnak adunk működésképtelen tárgyakat, aminek mi sem örülnénk, akkor előbb utóbb ilyent is kapunk vissza, netán ugyanazt. Így van ez a bizalommal is. Csak a nálunk már jól kipróbált önbizalmat szabad tovább adni, s ezzel bízunk a másikban is. S ő bízik bennünk, mert bennünk stabilitást lát, érez. 

3 Tisztaság

Ez a sorozatban a 3., de természetesen ugyanolyan fontos, mint a szeretet és a bizalom.

Tisztáznunk kell magunkban az isteni forrásban, hogy belső napunk fényében fürdessük magunkat, mielőtt a napvilágra hoznánk. A tisztaság a lélek lenyugodott, belső kibékült  részeinek megvalósulása, amikor az Isteni valóságot éljük meg.

Tisztaság nélkül csak kavarodottak lennénk. Tisztaságban tudjuk kikristályosodva kitűzni az irányt, hogy tisztán lássunk, minden pillanatban, amelyek mindegyikét ott és akkor kell megélnünk, mert a pillanatban jól körül kell  néznünk, megélnünk mindent, hogy tisztán lássunk. A tisztánlátás tiszta életet hoz el.

Áldással

Gábor 

A fenti íráshoz hasonlóan az Aranyemberség című ekönyv is az Aranykorra készít fel, arra hogy miképpen váljunk aranyemberré.

www.aregeny.com