Nehéz egyensúlyt találni, törekszünk rá, de nagyon kevés az a 24 óra egy napban.
Gyönyörű, egyedi és praktikus kézműves babaholmikat lehet webáruházadban rendelni. Honnan indult a vállalkozás gondolatának ötlete?
Mielőtt várandós lettem a kislányommal, igazán mozgalmas életet éltem. A pénzügyi-, majd az informatikai szektorban töltöttem az elmúlt éveimet vállalati értékesítőként. Biztosan tudtam, hogy amíg otthon leszek, vállalkozást fogok indítani. Az elsődleges célom az volt, hogy egy olyan prémium márkát építsek, melyhez magas színvonalú-, ügyfél igény alapú kiszolgálás kapcsolódik. Szeretem a színeket, az anyagokat, és a minőséget. Bíztam benne, hogy a közgazdász végzettségem-, az értékesítésben szerzett 15 éves tapasztalatom és a maximalizmusom együtt sikeres hármast alkotnak majd. Több hónap tervezés után 2017. elején elkészültek az első prototípusok, melyeket egészen októberig tökéletesítettünk, ekkor nyitott meg a nagyközönség felé a MamaBe webáruház.
Te tervezed ezeket a termékeket? Van segítséged a legyártásukban?
A termékekskálát a kislányom és a vásárlók igényei alapján alakítom, bővítem. Minden darabot, színt, mintát, anyagot és kiegészítőt én tervezek meg illetve választok ki. Rengeteg beszállítóval állok kapcsolatban, így sosem kell kompromisszumot kötnöm, mindig a legjobb minőséget, a legszebb anyagokat tudom beszerezni. A varrás nem az én feladatom, ebben három-, a csomagolásban pedig egy kollegina van a segítségemre. A közös munkánk gyümölcse a MamaBe, mint márka-, és ami mögötte van.
Melyek a legkedveltebb darabok, amelyeket rendelnek tőled?
Mivel törekszünk a praktikumra (is), talán mondhatom, hogy minden darabunk közkedvelt. Húzó termékünk a tipegő hálózsák és a basanaci. Előbbi azért került a termékskálánkra, mert a kislányom borzasztóan rossz alvó volt, és sokszor kellett ki-be tenni az ágyába. Télen született, a hagyományos hálózsákban nem éreztem, merre van a keze-lába, erre volt szuper megoldás a tipegő. Ugyan az alap ötlet nem tőlünk származik, de addig rajzolgattuk, szabtuk, varrtuk, míg igazán MamaBe-s nem lett.
Amire kifejezetten büszke vagyok, hogy a nyári nagy melegben is nyújtunk megoldást arra, hogy a gyerekek dereka ne legyen kint éjszaka és melegük se legyen. A MamaBe hőségtipegő saját fejlesztésünk, az országban (és talán a világban is) egyedülállóan bambusz illetve duplagép anyagokból gyártjuk őket. Nagyon szeretik a vásárlóink, és persze mi is.
Mi számodra a legfontosabb a termékek elkészítése során?
Minden termékünk Oeko-text minősítésű (méreganyag mentes, bababarát) anyagból készül, és sokszor dolgozunk organikus textilekből is. Kollégáim amellett, hogy szakmájukban igazán profik, ismerik a gyerkőcök és az anyukák igényeit is, így minden mozzanatukban benne van a tökéletességre való törekvés.
De nem csak a készítés a fontos! Nagy figyelmet fordítunk a környezettudatos és igényes csomagolásra és a kommunikációra is. Sokan a közösségi oldalakon, üzenetben rendelnek tőlünk. Ahogy már említettem, elsődleges célom a vevőközpontú értékesítés. Mindenkivel részletesen egyeztetek a méretről, színről, anyagokról, minden kérdésre szívesen válaszolok és én is szoktam kérdezni annak érdekében, hogy valóban azt kapja a vásárló, amit megálmodott. A legszebb része a munkámnak, amikor elégedett üzenetet kapok, vagy meglepnek egy pozitív értékeléssel a Facebookon vagy a webáruház oldalán. Ezért éri meg dolgozni, sokszor este, éjszaka is, amikor már mindenki más alszik.
Anyukáknak is található sok hasznos dolog a webshopodban, köztük az egészségügyi kiskönyv borító. Tervezel még új termékeket?
Folyamatosan azon gondolkozom, hogy milyen praktikus termékkel bővíthetném a portfóliónkat. Jelenleg is készülnek újdonságok, például az ősszel-télen hideg játszótéri hintákba való kispárnák.
Család-munka egyensúlyt hogyan tudod megteremteni?
Mint minden kisgyerekes vállalkozó anyuka, én is időhiánnyal küzdök. Kislányom nem jár bölcsibe, én pedig csak akkor dolgozom, ha éppen más vigyáz rá, illetve éjszaka. Sokat segítenek a nagyszülők, a világ legjobb bébiszittere, de leginkább a férjem, aki sokszor a saját munkája kárára veszi át tőlem a stafétabotot a szülői feladatokban. Nehéz egyensúlyt találni, törekszünk rá, de nagyon kevés az a 24 óra egy napban.