•  
    • Fenomena – A Világ, ahogy mi látjuk.
    • Fenomena – Mert Te is egy jelenség vagy.
    • Fenomena – Egyedi, mint mi, nõk, mindannyian
    • Fenomena – Nõiesen okos, okosan nõies
728 x 90

Így fotózd a kisbabádat!

A professzionális babafotózás nem olcsó dolog, ráadásul csak egy napot örökít meg, pedig a baba napról napra változik. Ránk marad tehát a feladat nagy része, hogy bemutassuk kisbabánk fejlődését saját fotóinkon. Segítünk, hogy igazán szép felvételek készüljenek otthon is.

Míg nagyobb gyerekeknél a spontán fotók a nyerők, egy újszülött naphosszat csak alszik; lehetsz kreatív, és készíthetsz róla beállított képeket. Ötleteket meríthetsz, ha megnézed pár hivatásos babafotós oldalát. Ezeknek a mindenféle ládikákba fektetett babáknak és a körülöttük lévő giccses kiegészítőknek azonban vajmi kevés közük van a természetességhez és magához a gyermekhez, akit be szeretnél mutatni a képeken. Törekedj inkább arra, hogy saját, természetes környezetében fotózd az alvó csöppséget!

Kerüld az olyan képeket, amelyeken a kiságyban fekve, felülről látható a baba! A legtöbb családi fotóalbumban ilyen fényképek vannak; a szülők az ágya mellett állva gyönyörködnek az új családtagban, és persze kattintgatnak. Csakúgy, mint a gyerekfényképezésnél, a babák esetében is törekedj arra, hogy szemmagasságból fotózz! Ez viszonylag könnyű, hiszen a helyváltoztatásra még nem képes pici tökéletes modell  az ágyon vagy a bölcsőben fekve. Használd ki, míg pici a baba, hogy nem ébred fel könnyen, hogy bárhol képes elaludni, legtöbbször a karunkban! Ez nagyon meghitt pillanat, miért ne fényképeznéd le. Akár a tieden, akár az apukája mellkasán pihen a picúr, a legjobban úgy hangsúlyozhatjátok ki törékeny kis lényét, ha ti sötét, míg ő világos ruhában szerepel a fotókon. Akár hárman együtt is rajta lehettek a képeken, ha állványra vagy más alkalmatosságra teszitek a gépet, bekapcsoljátok rajta az időzítőt, és elhelyezkedtek előtte.

  

Tedd a babát az ablak alá úgy, hogy oldalirányból érje a fény! Ha arcának egyik fele világos, míg a másik árnyékos lesz, az megfelelő mélységet és térhatást kölcsönöz a képnek. Persze nem jó, ha rátűz a nap, ezért válassz közvetlen napfénytől mentes ablakot vagy olyan időpontot, amikor felhős az ég, mégis van elegendő fény. A gyerekszobában gyakori a színes függöny, ezt azonban a fényképezés alatt húzd el, mert az egész kép abban a színben fog pompázni. A legjobb az egyszínű, fehér függöny. A vakut pedig kapcsold ki!

Minél többet van ébren a baba, annál érdekesebb képek születnek majd: előbb megtanul mosolyogni, majd feltámaszkodik az alkarjára. A legjobb, ha ilyenkor szembe hasalsz vele, vagy az ágy mellé guggolsz, amelyiken fekszik. Biztosan megvannak a kis trükkjeitek, amelyekkel nevetésre bírjátok a babát, vessétek be ezeket bátran! Míg valaki a háttérben bohóckodik, te elkaphatod a várva várt mosolyt vagy grimaszt a képeken.

  

Ne felejtsd el megörökíteni a csöpp kis kezét vagy talpát, hiszen olyan hamar megnő; készíts emléket róla, amíg még ilyen pici! A méretét leginkább egy felnőtt tenyérben tudod érzékeltetni. Szépen bemutatja a baba növekedését az is, ha mindig a lakás valamely emblematikus tárgya mellett fotózzuk le őt. Ez esetben ne felejtsük el hónapról hónapra megismételni a képet, hogy teljes legyen a sorozatunk, mire elérkezik a baba első születésnapja!

Képek: Nagyné Poczai Melinda, www.publicdomainpictures.net, parentinguru.com