•  
    • Fenomena – A Világ, ahogy mi látjuk.
    • Fenomena – Mert Te is egy jelenség vagy.
    • Fenomena – Egyedi, mint mi, nõk, mindannyian
    • Fenomena – Nõiesen okos, okosan nõies
728 x 90

Így védekezik Bécs a koronavírus ellen

Az osztrák főváros is komolyan veszi a kormány egész Ausztriára vonatkozó egészségügyi rendeletét és április elejéig korlátozza a rendezvényeket. Bécs speciális fővárosi forródrótot is létesített az arra rászorulóknak.

 

Szigorú intézkedésekkel lépnek fel Bécsben a koronavírussal szemben. Csak a fővárosban eddig ötven igazolt esetről tudnak, a legtöbben közülük házi karanténban vannak. Nem tarthatók meg a száz főnél nagyobb beltéri és ötszáz főnél nagyobb kültéri rendezvények, a színházak, mozik, koncerttermek bezárnak. Március 16-tól a középiskolás tanulóknak is otthon kell maradniuk. Az alapvető szükségletek kielégítésére szolgáló boltok és bevásárlóközpontok, valamint az egészségügyi és szociális intézmények nyitva maradhatnak, a tömegközlekedés rendje is változatlan. Ennek ellenére a városvezetés mindenki figyelmét felhívja a szociális érintkezések minimalizálására, ami, bár nagy kihívás, elengedhetetlen a jelen helyzetben.
A szórakoztató egységek bezárása a Wien Holdingot is érinti. A bécsi gazdaság egyik oszlopos szereplője olyan intézmények fenntartója, mint a Bécsi Zene Háza, a Mozarthaus Vienna, a Bécsi Zsidó Múzeum, illetve több jelentős színház, de a Wiener Stadthalle is ide tartozik. Ezek a létesítmények áprilisig zárva tartanak, az előadások elmaradnak.
A főváros egy forródrótot is működtet, amely a rizikócsoportba tartozó idősebbeknek nyújt nagy segítséget. Nekik azt javasolják, hogy ha tehetik, maradjanak otthon, ám például az élelmiszer-, és esetleges gyógyszervásárlás olyan halaszthatatlan tevékenységek, amik miatt mégis muszáj utcára menni. A forródrótot tárcsázva az idősek segítséget kapnak az árucikkek beszerzésében, így csökken a megfertőződés esélye.

Bécsben jelenleg ötszáz kórházi ágy áll az esetleges fertőzöttek rendelkezésére, ami igény szerint plusz kétszáz magánkórházban lévő ággyal bővíthető. A koronavírus elleni védekezés jegyében a főváros egymillió eurót bocsát az orvosi és tudományos alapítványok részére. Michael Ludwig, Bécs polgármestere szociális összefogásra és toleranciára buzdít. Bízik abban, hogy a fővárosiak tekintettel vannak egymásra, hiszen „az embertársaikra való odafigyelés a bécsiek természetében van”.

Képaláírás és copyright:

Michael Ludwig, Peter Hacker és Birgit Hebein sajtótájékoztatót tartanak a koronavírussal kapcsolatos intézkedésekről © C.Jobst