•  
    • Fenomena – A Világ, ahogy mi látjuk.
    • Fenomena – Mert Te is egy jelenség vagy.
    • Fenomena – Egyedi, mint mi, nõk, mindannyian
    • Fenomena – Nõiesen okos, okosan nõies
728 x 90

Könyvajánló-Farkas Julianna: Sibylla tükre

Ki volt a Cumae-i Sibylla? Ki volt az ókori világ egyik legnagyobb látnoka, akinek a hírneve és ismertsége vetekedett a Delphoi jósnőjével? Mik azok a Sibylla tekercsek, amelyekben nemcsak Róma, a Birodalom, hanem az egész világ sorsát megírta? Mi lett a Sibylla tekercsek sorsa?

A mű egy intellektuális kalandregény, amelyet elsősorban a történelem, az ókor és a mitológia iránt fogékony olvasóknak ajánlok, illetve azoknak, akik szeretik a kalandok és a misztikum világát! 

Könyvismertető 

Az intellektuális kalandregény a tunéziai Chebika oázisban játszódik napjainkban. Letizia Carpentit, a FAO fiatal hidrogeológusát főnöke Tunéziába küldi, a sivatag közepén megbújó, apró oázisba, hogy anyagot gyűjtsön az 1969-es nagy árvízről.  Letizia nem is érti, hogy miért kell egy csaknem fél évszázada lezajlott áradásról adatokat gyűjtenie? A lány értetlensége és bizonytalansága nőttön-nő, különösen, amikor egy újabb megbízást is kap az ukrán milliárdostól, Anton Murevtől régésztől. A professzor arra kéri, hogy a sivatagi oázisban kutasson rég elveszett, ám óriási jelentőségűnek hitt ókori szövegek, az úgynevezett Sibylla-tekercsek után, amelyeket feltevése szerint az ókorban ott, egy Ad Speculum nevű római erődítményben őriztek valaha.  Közben az is kiderül, hogy Andreina Guardi és Anton Murev szeretők és mindketten ott voltak a ’69-es tunéziai Nagy Áradásnál, ahol a professzor öccse odaveszett. A lány tele van bizonytalansággal és szorongásai csak tovább fokozódnak ahogy közelít az oázishoz.  Úgy érzi, mintha tűt keresne a szénakazalban, ráadásul hallucinációk és rémálmok gyötrik éjjel és nappal. Vajon mibe keveredett? Mire akarják felhasználni? Mi lehet a küldetésnek az igazi célja? Ki lehet az őrült öregember, aki hol felbukkan, hol eltűnik, mintha csak a föld nyelte volna el? Mit keres az oázisban egy hatalmas berber oroszlán, rettegésben tartva a vidéket? Ki az a Sybilla? Honnan erednek a rémítő, más idősíkokat idéző látomások és rémálmok? Milyen titok rejtőzhet az oázis barlangjainak mélyén? 

Prológus 

Ki volt Sibylla?

Sibylla, kit a legnagyobbak – Giotto, Raffaello, Michelangelo – idéztek meg újra,   századok múlva?

Sibylla, kinek emlékét a mai napig a Sixtus–kápolna freskói őrzik...

Sibylla, kinek képe rákerült a genti oltárra, melyet a nácik raboltak el, Hitler parancsára…

Sibylla, kinek arcát halandó nem látta még soha...

Sibylla, ki hegyek mélyének végtelen üregében élt... rideg sziklafalak közt rejtezett, mégis ismerte az emberi szíveket...

Sibylla, aki ismerte a titkos vágyakat, a legszörnyűbb bűnöket és félelmeket...

Félték... tisztelték…

A hatalmát.

Mikor élt? Honnan jött? De legfőképp, hová lett?

Sibylla... kinek haláláról nem szól krónika.

Sibylla, aki tudta, mit hoz a holnap...

Szerelmet vagy bánatot... békét vagy háborút... életet vagy halált...

Sibylla, aki a holtak világát is látta.

Mi lett jóslatainak, a Sibylla–tekercseknek sorsa?Melyekben nemcsak Róma, a Birodalom, hanem az egész világ sorsát megírta?

Tomboló tűzvészben, lobogó lángokban pusztultak volna?

Ki volt Sibylla, ki uralkodni tudott ember és természet felett?

Ki volt valójában a Sibylla? 

 

Farkas Julianna – rövid életrajz

Farkas Julianna 1965-ben született Budapesten. Tanulmányait az ELTE magyar-latin szakán végezte, majd PhD fokozatot szerzett. Közel 22 éve tanít a Budapesti Gazdasági Egyetemen, többek között művelődés-, filozófia- és neveléstörténetet. Tanszékvezető főiskolai tanár.

Mély érdeklődéssel fordul az ókor felé, ezért bejárta az ókori görög és római területeket. A könyv alapját az ezúton megszerzett tudás és tapasztalat adja. Hobbijai az olvasás, fotózás, utazás.

Kiadó: NOVUM PUBLISHING GMBH