Budapest egyetlen prózai Passió előadása 70 szereplővel, húsvét előtt
Mi a Passió?
Jézus kínszenvedésének és kereszthalálának története az utolsó vacsorától a temetésig. A húsvéti feltámadás már nem képezi részét a szenvedéstörténetnek.
Miért különleges a prózai Passió?
Az egyházi hagyomány a Gregorián korszaktól kezdve, Bach és más barokk szerzők közismert Passióin keresztül, elsősorban énekelt vagy recitativo változatban jeleníti meg Krisztus utolsó földi napjainak történetét. A Passiójátékok a középkortól kezdve terjedtek el Európában, ahol az énekelt szöveg helyett a szöveges történetmondás és a dramatizált jelenetsor került a középpontba.
A Passiójátékok a templomból kilépve, utakon, köztereken, erre a célra kialakított természeti környezetben jelenítették meg a történetet. Európában az egyik leghíresebb az 1623 óta élő, oberammergaui Passiójáték. Magyarországon 1933-ban alapított Budaörsi Passiójáték a legismertebb szabadtéri helyszínen játszódó előadás.
Budapesten a Pasaréti Páduai Szent Antal ferences templomban tavaly került először bemutatásra templomi Passiójáték 70 szereplővel. Az előadásban résztvevők mind a plébánia közösség hívő tagjai.
Jézus Krisztus 33 Pasaréti Passió - 2019. április 4-én és 5-én, 19:00 és 20:15 órakor
Idén, hagyományteremtő szándékkal ismét megrendezésre kerül a Passiójáték, az érdeklődésre tekintettel, már négy alkalommal.
A történet főhőse Jézus mellett, egy mai huszonéves fiatalember. Az ő útkeresésén, kételyein, gondolatain keresztül látjuk Jézus történetét. Mellettük a Passió történet hagyományos szereplői Mária, Péter és a tanítványok, Pilátus, Annás, Kajafás, Jeruzsálem népe, római katonák jelennek meg.
A misztérium- és moralitásjátékok hagyományából átemelve megjelenik a Kísértő alakja is. A Pasaréti Passió a három főszereplő küzdelmének drámája.
Passió – európai kultúrtörténetünk alapja
A Passió szervezői szeretettel várnak minden nem hívő és hívő érdeklődőt az előadásra, amely díjmentesen tekinthető meg.